Fajer i Kapela Spod Stołu

Fajer i Kapela Spod Stołu

Przedsięwzięcie szantowe mające swoje początki w roku 1998. Uważani za świetną kapelę na żeglarską imprezę, a także za najlepszy szantowy kabaret na morzach i oceanach. Charakteryzuje ich niesamowita umiejętność rozbawiania publiczności i rozśpiewywania gości w zaskakująco krótkim czasie. Niezawodna konferansjerka sprawdza się zarówno na kameralnych spotkaniach jak i hucznych imprezach. Ponad dwadzieścia lat doświadczenia w zabawianiu publiki na ponad tysiącu wystąpień dowodzi, iż „Fajer i Kapela Spod Stołu” są gwarantem udanego wydarzenia. Nie nagrali płyty, ale nie jest to rezultat lenistwa, tylko przekonania, że koncerty na żywo dla publiczności są o wiele bardziej wartościowe.

Grupa składa się z kilku członków. Liderem zespołu, pomysłodawcą i motywatorem jest Fajer. Jego znakiem rozpoznawczym jest koszulka w paski, gitara i postawa obywatelka – bez tego Fajer nie rusza się na krok. Znany jest ze swojej miłości do śpiewu, a także wspólnego muzykowania z publicznością. Drugim członkiem zespołu jest Krzyś Podstawka. Utalentowany gitarzysta, kompozytor i wokalista, osoba pełna uśmiechu i talentu do gry w dowolnym momencie. Ostatnim, ale wcale nie najmniej ważnym członkiem grupy jest Włodek Tyl o pseudonimie „Kocur”. Prawdziwy człowiek orkiestra. Mało, że śpiewa, to dodatkowo gra na akordeonie i pianinie. Chodzą pogłoski o jego słuchu absolutnym, ale faktem niezbitym jest, że zaśpiewa i zagra z radością w każdych okolicznościach. „Kapela Spod Stołu” występuje w różnych konfiguracjach. Czasami Fajer występuje solo, czasem tylko z Krzyśkiem, nieraz w duecie z „Kocurem”. Bywa, że są wszyscy razem.

Fajer jest znany ze swojej niebywałej konferansjerki, która nieraz dorównuje głównym atrakcjom danej imprezy. Artysta prowadzi też swój projekt autorski „Smutne Piosenki Fajera” skierowany do miłośników ogniskowych „żyłochlastów treściastych”. W programie zawarł piosenki poetyckie, aktorskie, turystyczne, harcerskie i kabaretowe.
„Kapela Spod Stołu” stacjonuje w Warszawie i tu najczęściej można ich spotkać, ale gdy przyjdzie sezon, rozglądajcie się po całej Polsce. Ostatnio też pojawiło się kilka koncertów online, które można znaleźć na fanpejdżu wykonawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content