Grom

Wykonawca piosenki i ballady żeglarskiej znany głównie z warszawskich i mazurskich tawern. Ojciec, mąż, motocyklista, żeglarz, miłośnik słowa w piosence. W sezonie żeglarskim możecie spotkać go na pokładzie, na jeziorze, na scenach w portach na Mazurach, w okresie ,,bezrejsia” głównie w Warszawie.

Aktywny scenicznie od 2005 roku, lider nieistniejącej już kapeli metalowo szantowej Phono Faber, członek formacji poetyckiej Kwartet Jak Widać, solista.
Tomasz Grom Paciorek słynie z energetycznych wystąpień na scenie, niezwykłej łatwości w kontakcie z publicznością, dobrej interakcji. W jego repertuarze znajdziemy w zależności od zapotrzebowania znane i nie znane piosenki żeglarskie, poezję śpiewaną, utwory Jacka Kaczmarskiego, klasyki polskiego rocka, piosenkę satyryczną. Grom doskonale rozeznaje się w zapotrzebowaniu wieczoru i repertuar dostosowuje do aktualnie panującej atmosfery i klimatu. Bywa, że na koncertach publiczność płacze, innym razem tańczy na stołach. Szczery, emocjonalny, wielokrotnie nagradzany na rozmaitych konkursach. W maju tego roku zwodował swoją debiutancką płytę „(nie)Moje Piosenki”.


Płyta:

Album „(nie)Moje Piosenki” początkowo miał był solowym projektem Tomasza „Groma” Paciorka, jednak w trakcie realizacji nagrań Dołączył sam realizator, Bartosz „Baltazar” Zbroszczyk z Paradox Studio, co zaowocowało wspólnym wydawnictwem. Na płycie prym wiedzie wokal Groma, choć nie tylko jego śpiew słychać na nagraniach, wystąpili tez zaproszeni goście, Jasiek Drzewiecki (Wyciągnięci z Mesy, All Stars on Deck, Royal Acoustic) oraz Piotr Bukartyk.

Płyta w założeniu miała być płytą coverową i de facto taką jest, za wyjątkiem autorskiego utworu Groma „Ballada o Harrym” opowiadająca prawdziwą historię sprzed lat podczas jednego z rejsów, nawiązującą do starego żartu o kluczu do likszpary. Na albumie znajdziemy 12 ciekawie zaaranżowanych utworów, gdzie swojego talentu użyczył Baltazar grając na fortepianie, pianinie, gitarach, grzechotkach a nawet mandolinie i akordeonie. Efektem jest w pełni profesjonalna produkcja ciesząca się dużą popularnością wśród miłośników piosenki żeglarskiej.

Można powiedzieć, że płyta nie jest spójnym albumem, że piosenki są niby przypadkowe. Jednak po zagłębieniu się w temat i przeczytaniu wyjaśnienia zapisanego w ładnie wydanym Digipacku dowiadujemy się, że każdy z tych utworów ma w sercu artysty jakieś szczególne znaczenie, jest symbolem, pamiątką lub wspomnieniem.

„Dla Was może to był płyta z piosenkami, dla mnie to jest album historii, która mnie ukształtowała” – tak tłumaczy taki a nie inny dobór materiału na płytę.

Produkcję otwiera przepiękny utwór „Listy Miłosne” spod pióra Arkadiusza Piechowskiego, następnie wieloznaczna piosenka „Szanta dla panien i mężatek” Wojtka Szumańskiego (znanego głównie z YouTube), potem spotkamy się z również z Piotrem Bukartykiem, Darkiem „Grzywą” Wołosewiczekm, Lucjuszem Kowalczykiem i Jackiem Kaczmarskim.

Płyta do nabycia na koncertach Groma lub wysyłkowo w sklepiku na allegro:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/tomasz-grom-paciorek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content