Organizator

Tawerna Rozbitek
Telefon
+48 512 642 212
Email
tawerna@azs-wilkasy.pl
Strona WWW
https://tawernarozbitek.pl/

Data

24 lip 2020
Zakończone!

Czas

21:00 - 23:55

Mechanicy Shanty na żywo w Tawernie Rozbitek

Jesteśmy znanym zespołem wykonującym szanty i piosenki żeglarskie. W swoim repertuarze mamy także utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass, czy country.

Nasza grupa powstała w 1985 roku w Gdyni i szybko zyskała duże uznanie wśród publiczności. Jesteśmy laureatami większości festiwali pieśni żeglarskiej w Polsce (Shanties w Krakowie, Bałtyckiego Festiwalu Pieśni Morskiej w Gdyni, Świnoujskiego Wiatraka i wielu innych).
Koncertowaliśmy w Finlandii, Holandii, Szwecji, Niemczech, USA. Mamy za sobą sesje nagraniowe dla radia i telewizji.

Fenomenem zespołu tworzonego przez sześć osób jest fakt, iż mieszkając w różnych miastach spotykamy się regularnie by wspólnie grać i śpiewać.

Pierwszą płytę pt. „Mechanicy Shanty” nagraliśmy i wydaliśmy przez Polskie Nagrania w roku 1989. Z naszych informacji wynika, że była to najlepiej sprzedająca się kaseta i płyta z muzyką żeglarską (do dziś 90 000 egz.). W 1990 r. zmienił się częściowo skład zespołu. Słychać to na kolejnej kasecie nagranej w 1991 r. pt. „Zapach lądu”. Na początku 1995 roku zespół wrócił prawie w całości do składu z pierwszej płyty. W tym samym roku skład został powiększony o bluegrassowe banjo. Zmiany instrumentarium dają się usłyszeć na płycie koncertowej „Live’97”. W dwa lata później wydaliśmy płytę studyjną pt. „W granicach folku” – gdzie poza pieśniami żeglarskimi można usłyszeć ślad pozażeglarskich fascynacji muzycznych.

Przygotowujemy się do nagrania kolejnej płyty z której część materiału jest już grana od pewnego czasu na koncertach.

Z „Mechanikami Shanty” możecie przypomnieć sobie takie przeboje jak: Dziki włóczęga, Żegluj, Maui, Green Horn, Irlandzki wędrowiec, Denis Land, Hiszpanka z Callao, Herzogin Cecille, Polka, Eliza Lee, Sześć błota stóp….
Możecie usłyszeć też przeboje tworzące nowy program m.in.: Słodka Jane, Bitwa, Hej! Ciągnij Lilly, Niziny Virginii Lowlands, Digi digi, Na dno …

Zapraszamy do współpracy organizatorów imprez artystycznych i życzymy wszystkim miłego słuchania.

Mechanicy Shanty

X

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content