Organizator

Gniazdo Piratów
Telefon
+48 22 633 71 82
Email
warszawa@gniazdopiratow.com.pl
Strona WWW
http://www.gniazdopiratow.com.pl/

Data

05 wrz 2020
Zakończone!

Czas

21:00 - 23:45

Żeglarze Portowi w Gnieździe Piratów

Żeglarze Portowi w Gnieździe Piratów

Panie i Panowie!
Zapraszamy na koncert Żeglarzy Portowych
w Gnieździe Piratów.
Przybywajcie tłumnie!
Taka okazja może się prędko nie powtórzyć!
Startujemy (jak zwykle punktualnie) o godzinie 21:00.
Bilety do nabycia w lokalu, w cenie 10 zł.
Zapraszamy!
Rezerwacje stolików pod numerem telefonu 22 633-71-82 (po godz. 17)
Skład:
Michał Danielewicz – banjo, gitara, harmonijka, śpiew, automat
perkusyjny, sampler
Dariusz Wołosewicz – gitara basowa, śpiew
Tak śpiewamy: ????
Repertuar zespołu oparty jest na bogatej twórczości autora popularnych żeglarskich piosenek Michała „Lucjusza” Kowalczyka, zmarłego 1 maja 2010 roku. „Biała sukienka”, „Na Mazury”, „Zocha”, „Przyjaciółka żeglarzy” i wiele innych przebojów to program obowiązkowy wykonywany przez Żeglarzy Portowych podczas żywiołowych koncertów.
W maju 2015 r. ukazała się debiutancka płyta pod tytułem „A przy naszym ognisku…” (Ostatnie Takie Trio), która zawiera 12 utworów autorstwa Michała Kowalczyka.

W lutym 2017 r. ukazał się kolejny krążek, którego tytuł brzmi „Przyjaciółka żeglarzy”. Znalazło się na nim kilka niepublikowanych dotąd piosenek Michała Kowalczyka oraz niektóre z najbardziej znanych kompozycji Autora, takich jak „Biała sukienka”, „Gruby”, czy „Przyjaciółka żeglarzy”. Zespół dokonał nagrań w nowo otwartym studiu „Leśna Trollnia” w Serwach koło Augustowa oraz w willi „Danielewiczówka” pod Warszawą.
W lipcu 2019 na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Mikołajkach zespół zaprezentował trzecią, tym razem autorską płytę pod tytułem „Woda i Wiatr” (Płyta tygodnia w radiu Wnet).

Zespół wziął udział w wielu liczących się festiwalach:
Największe Juwenalia w Polsce – Kortowiada, Festiwal Latający Holender, Festiwal Szanty w Kunicach, Szanty Na Wiśle, Regaty o Puchar Mariny Miasta Gdańsk, Najstarszy Festiwal Żeglarski – Szanty w Mikołajkach, Festiwal Jeziorak Szanty i wiele, wiele innych. Zespół nie stroni od koncertowania w żeglarskich tawernach, nawiązując bliski kontakt z publicznością ????

Obecnie trwają prace nad czwartą płytą zespołu, której premiera zapowiadana jest na sobotę 14 listopada 2020 roku w Tawernie Korsarz w Warszawie!

https://www.facebook.com/Zeglarze-Portowi-732751216745001/
X

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content